Milena Sawczuk

Dzień dobry

Spotkania

Notebook

Kontakt

FAQ

Co to dokładnie oznacza? „Wracam do siebie” to dla mnie synonim postępowania zgodnie z własnymi wartościami, bycia uczciwą ze sobą, stawanie za swoim zdaniem gdy zachodzi taka potrzeba. Stwierdzenie „wracam” wskazuje, że wcześniej odeszliśmy od siebie — i tak zazwyczaj jest, w szybkim tempie życia, pod naporem innych, pod wpływem różnych trendów czy traumatycznych wydarzeń… odchodzimy od siebie.

Przypomnij sobie co dla Ciebie jest ważne. Jakie wartości? Jakie osoby? Jakie miejsca, a może przedmioty materialne? Przypomnij sobie co było dla Ciebie ważne gdy byłaś dzieckiem?

 

Przedmioty są równie istotne bo mówią o naszych zasobach, o tym co mamy na zewnątrz nas. Pamiętam gdy będąc na studiach zaczęłam sobie świadomie kupować książki takie jakie lubię, jakie chciałam przeczytać. Wcześniej korzystałam z biblioteki, bo czytałam mnóstwo, a finanse nie pozwalały na to, żeby kupować wszystkich książek, które czytałam. Takie drobne i większe prezenty dla siebie to pierwszy krok by być przy sobie. Celebrować siebie i obdarowywać.

 

Potem można iść trochę dalej — decydować się na sytuacje, osoby, które nam służą, które są po prostu dla nas dobre. Wybieramy partnera, którego chcemy, wybieramy miejsce do życia, gdzie się dobrze czujemy.

 

Jedną z pierwszych inicjacji, jak „być przy sobie” jest wybór kierunku studiów. Młoda osoba, na progu dojrzałości, często musi stoczyć batalię z rodziną o swoją przyszłość, kim ma poniekąd być. I nie ważne co będą mówić inni, że to za trudne, że nie damy rady, albo wręcz odwrotnie, że to głupie, albo nie pasuje do nas. NIE! My stajemy za sobą i idziemy na studia, na które chcemy, które nas przyciągają, o których ciągle myślimy.

W powrocie do siebie ważne jest ciało, które w dobrych decyzjach daje nam przyjemne symptomy. Jest miękkie, odprężone, otwiera się, uśmiecha. Śmiech i ta pozytywna wibracja to też często pierwsze sygnały, że coś jest nasze, że to się nam podoba i nas cieszy, że chcemy tego więcej i więcej. 

 

Co jeszcze możemy zrobić by wracać do siebie? 

Znajdować czas dla siebie — na to co lubimy, co nas relaksuje, rozpieszcza, dodaje energii. Popołudnie w ulubionej kawiarnii, zajęcia fitness, spotkanie z koleżanką, a może samotny seans w kinie? Zastanów się co ładuje Twoje baterie. Czas i uwaga to jedne z najcenniejszych rzeczy, które możemy sobie dać. 

Innym sposobem jest rozwój osobisty, zaglądanie w siebie, zajmowanie się sobą kawałek po kawałku. Wsłuchiwanie się w siebie, szanowanie, tu może przyjść z pomocą terapia online, dobry psychoterapeuta, który jak drogowskaz będzie wskazywał NASZĄ drogę. 

Drogę w powrocie do siebie.  

Zobacz podobne

en_USEnglish
Scroll to Top